Biała kuchnia z białym blatem - aranżacje i inspiracje
Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu
Aranżacja kuchni to nie lada wyzwanie. Mnogość wzorów i kolorów kuchennych mebli sprawia, że można się pogubić. To jednak nie wszystko! Zostaje jeszcze dobieranie blatów, frontów, uchwytów. Do tego trzeba dopasować podłogę, sprzęt AGD, a najlepiej, żeby całość była spójna z wystrojem całego domu czy mieszkania. Ciekawą i bezpieczną propozycją, która rozwiązuje wszystkie wnętrzarskie dylematy, są białe kuchnie - proste i ponadczasowe, dzięki temu nie męczą, nie przytłaczają i nie nudzą się zbyt szybko. Podobają Ci się monochromatyczne pomieszczenia całe w bieli? Oto nasze pomysły na aranżacje białej kuchni.
Biała kuchnia z białym blatem - czy to dobre połączenie?
Przeglądając w sieci inspiracje z białą kuchnią, szybko dojdziesz do wniosku, że to piękne, minimalistyczne połączenie. Kuchnie w białym kolorze z białym blatem sprawiają, że zawsze wyglądają czysto i sterylnie, a na dodatek wydają się większe niż są w rzeczywistości. Biel skutecznie powiększa małe pomieszczenie, rozjaśnia i otwiera przestrzeń. Zdecydowanie nie jest to nudny wybór! Taka kuchnia może być bardzo nowoczesna lub wręcz przeciwnie - ciepła i tradycyjna. Jeśli wybierzesz proste lakierowane fronty bez uchwytów, a kolor ściany również będzie biały, stworzysz wnętrze pełne klasy i elegancji. Taka monochromatyczna zabudowa kuchenna może być przełamana ciemną lub brązową podłogą. Czarne, duże płytki sprawią, że przestrzeń nabierze sznytu godnego stylu glamour, natomiast położenie drewnianej podłogi ociepli wnętrze i doda trochę przytulności. Biel jest zatem absolutnie uniwersalna i nie ma stylu, do którego by nie pasowała.
Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl
Co najistotniejsze, kuchnie z białym blatem i białymi frontami wbrew pozorom nie są trudne w utrzymaniu w czystości, szczególnie jeśli mowa o powierzchniach lakierowanych na wysoki połysk. Często słychać głosy o tym, że kuchnie z białymi meblami wymagają ciągłego czyszczenia. Prawda jest jednak taka, że jeśli wybierzesz meble wykonane z dobrej jakości materiałów i bez niepotrzebnych rowków czy innych detali, na pewno nie będzie to Twoim problemem. Biała kuchnia z białym blatem to przede wszystkim opcja dla osób lubiących porządek i ceniących sobie szybkie rozwiązania. Na białym wbrew pozorom nie widać pyłków, rys czy odbitych tłustych plam, a nawet jeśli takowe są, zwykle przetarcie zwilżoną ściereczką z mikrofibry powinno w zupełności wystarczyć.
Gdzie idealnie sprawdzi się biała kuchnia z białym blatem - czy to opcja tylko do małych wnętrz?
Aranżacje białej kuchni, dzięki jej uniwersalności, są w zasadzie nieograniczone. Dobierając do mebli biały blat, zapewnisz sobie minimalizm i lekkość wystroju. Wbrew pozorom, nie jest to bynajmniej opcja tylko dla małych wnętrz. Istotnie możesz liczyć na optyczne powiększenie ciasnego pomieszczenia, ale duże, otwarte kuchnie równie pięknie prezentują się w bieli.
Kuchnia biała z białym blatem będzie doskonale wyglądać w pomieszczeniu z dużymi oknami lub przy oknie tarasowym. Światło słoneczne pięknie będzie odbijało się od białych mebli, a Ty zyskasz dodatkowo jeszcze więcej naturalnego światła w swoim domu. Jeśli z kolei Twoje wnętrze jest za duże, istnieją nawet sztuczki na... zmniejszenie powierzchni za pomocą bieli.
Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl
W dużej, otwartej białej kuchni możesz postawić na wyspę w tym samym kolorze, która rozdzieli strefy na kuchenną i jadalnianą, pomniejszając tym samym nieco przestrzeń. Ascetyczny wystrój białej kuchni może przełamać także stół jadalniany - drewniany, czarny lub o intensywnym, soczystym kolorze. Dużą kuchnię można też wypełnić wygodnym fotelem, kanapą lub ławeczką, na której będą mogli usiąść domownicy lub Twoi goście w oczekiwaniu na posiłek.
Jaki blat wybrać do białej kuchni? Marmur, płyta, jasne drewno
Blaty kuchenne stanowią ważny punkt w aranżacji tego pomieszczenia. Kuchnia w zabudowie biała nie musi być jednak uzupełniona jedynie śnieżnobiałymi białymi blatami z laminatu czy konglomeratu, choć z całą pewnością takie prezentują się niezwykle elegancko. Jeśli lubisz naturę i jej niedoskonałość, marmurowy blat będzie idealny. Pamiętaj jednak, że naturalny kamień to rzadko wybierana opcja. Ponieważ marmur to materiał stosunkowo kruchy i porowaty, przy nieodpowiedniej impregnacji może łatwo się brudzić, rysować i odbarwiać. Częściej dziś stawia się na marmur syntetyczny: spieki kwarcowe czy blaty laminowane pokryte marmurowym dekorem.
Z białym kolorem frontów doskonale komponuje się również drewno. Dodaje ciepła, przytulności, a dzięki odpowiedniej pielęgnacji może służyć latami. Drewniany blat dostępny jest zwykle w wielu odcieniach, dzięki temu swobodnie wybierzesz charakter swojej kuchni - również jeśli zależy Ci na najjaśniejszym odcieniu zbliżonym do bieli. Możesz także dobrać kolor blatu do barwy podłogi lub innych dodatków.
Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl
Biały blat i biała kuchnia - jaki kolor płytek wybrać?
Jeśli nie lubisz prostych wnętrz, dodaj do swoich białych szafek kolorowe płytki. Mogą być w orientalne wzory lub w soczystym, ulubionym kolorze. Dla fanów klasyki polecamy płytki imitujące cegłę lub drewno. W kuchni doskonale sprawdzi się także ściana pokryta szkłem hartowanym. To najprostsze rozwiązanie, by utrzymać ściany w czystości. Przy dużych kuchniach z powodzeniem możesz wybrać płytki w kolorze czarnym lub czarne ze złotymi elementami, jednak należy się liczyć z tym, że tak mocny element kolorystyczny może nieco zmniejszyć wnętrze. Mała kuchnia biała na pewno optycznie zyska na wielkości, jeśli wybierzesz do niej białe lub jasne, np. pudrowe płytki.
Zwróć uwagę również na oświetlenie. Jest to detal, który może całkowicie odmienić wnętrze. Pamiętaj, że w kuchni potrzebujesz dobrego światła kierunkowego, by wygodnie i bezpiecznie gotować, ale warto, by przy okazji eksponowało Twoje piękne meble.
Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl
Dodatki do białej kuchni z białym blatem - jak przełamać biel?
Wybierając białe meble kuchenne, aranżacje wnętrza możesz zmieniać praktycznie do woli. Jeśli lubisz zmiany i wystrój szybko Ci się nudzi, nie będzie trzeba wymieniać wszystkich mebli w kuchni - wystarczy zmienić dodatki. Jakie wybrać do aranżacji kuchni? Białe meble są doskonałą bazą dla entuzjastów kolorów, jednak aby nie „przedobrzyć”, wybierz raczej jeden przewodni kolor dodatków. Biel pięknie kontrastuje z czernią. Biała kuchnia w zabudowie elegancko będzie prezentować się również w połączeniu ze złotymi, srebrnymi lub miedzianymi dodatkami - może delikatny akcent w postaci armatury w tym kolorze przypadnie Ci do gustu? Jeśli lubisz ekstrawaganckie pomysły, bardzo oryginalnie wygląda całkowicie biała kuchnia, w której sufit pomalowany jest ciemnym odcieniem farby. Taki kontrast sprawdzi się głównie w dużych wnętrzach, dając niezwykle intrygujący efekt. Spokojną biel możesz również przełamać kolorem szarym. Drewnianą podłogą w odcieniach szarości sprawisz, że Twoja kuchnia przypominać będzie pomieszczenie z nadmorskiego domku letniskowego.
Pamiętaj, że zabudowę możesz urozmaicić, dodając do szafek ciekawe uchwyty. W naszym sklepie online oraz w salonach stacjonarnych znajdziesz ogromny wybór uchwytów i gałek, które mogą całkowicie odmienić aranżacje białych kuchni, zbliżając je do pożądanego przez Ciebie stylu. Marzy Ci się rustykalna lub skandynawska aranżacja? Biała kuchnia powinna wobec tego przewidywać fronty ozdobione charakterystycznymi żłobieniami, które sprawiają, że wnętrze staje się bardziej „swojskie” i przytulne. Zachęcamy do skorzystania z naszego planera kuchni, gdzie samodzielnie stworzysz wymarzoną aranżację białej kuchni. Pomysłów i inspiracji szukaj również w katalogu kuchni Qubik - jesteśmy przekonani, że znajdziesz coś dla siebie.
Akcesoria i dekoracje do białej kuchni
Cena regularna:
Cena regularna: 19,99
Cena regularna:
Cena regularna: 16,99
Cena regularna:
Cena regularna: 69,90
Cena regularna:
Cena regularna: 19,99