Pokój młodzieżowy dla chłopaka - pomysły oraz inspiracje
Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu
Ilu nastolatków, tyle pomysłów na aranżacje dla ich pokoju. Urządzając pokój młodzieżowy dla nastolatka, warto ustalić z nim wcześniej, jaki wystrój mu się najbardziej podoba. Pokój młodzieżowy dla chłopaka to często wypadkowa jego aktualnych potrzeb i zainteresowań, a na pewno również miejsce o indywidualnym charakterze. Czym się inspirować, żeby stworzyć taką wyjątkową przestrzeń?
Pokój młodzieżowy dla chłopaka – miejsce wyjątkowe
Są takie pomieszczenia w domu, do których nie przywiązujemy szczególnej uwagi. Kuchnia, łazienka, garderoba, sypialnia – mają spełniać swoje zadania i estetycznie wyglądać. W miejscach tych spędzamy czas o określonych porach dnia czy nocy, gotując, śpiąc, ubierając się lub myjąc. Pokój młodzieżowy to natomiast przestrzeń, w której nastolatki spędzają całą noc i większość dnia, dlatego warto zadbać o to miejsce starannie i z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół.
Pokój młodzieżowy dla chłopaka to jego mały, intymny świat, miejsce pasji. Warto to mieć na względzie już na etapie malowania ścian i wybierania mebli. I tu wyjątek – białe ściany owszem są uniwersalne i modne, ale pokój nastolatka to miejsce, gdzie można zaszaleć z kolorem czy nawet czarną, tablicową farbą. Wbrew pozorom, tak przygotowane wnętrze też może być estetyczne i praktyczne.
Jakie meble do pokoju młodzieżowego najlepiej pasują?
Jeśli już zdecydujemy się na energetyczny bądź ciemniejszy kolor ścian, w kontrze warto wówczas postawić na jasne meble młodzieżowe. I tutaj sklepy przychodzą nam, rodzicom na pomoc z bogatą ofertą zestawów młodzieżowych do każdego, nawet tego mniejszego, pokoju.
Meble do pokoju młodzieżowego – od białych, szarych i w odcieniach jasnego drewna po ciekawe zestawienia bieli z szarością czy szarości z kolorem żółtym bądź błękitnym – dobrze przemyślane, sprawdzą się w 100%. Oryginalne zestawy takiego umeblowania to gwarancja na stworzenie wyjątkowego i oryginalnego wnętrza dla pokoju nastolatka. Co konkretnie powinno się znaleźć w takim pokoju? Zgodnie z podziałem przestrzeni na część wypoczynkową i tę do nauki, podstawą jest tutaj wygodne łóżko, biurko z młodzieżowym fotelem biurowym (np. w formie brązowego fotela biurowego) oraz meblościanka bądź osobno szafa na ubrania, komoda i półki, najlepiej z tej samej kolekcji.
Do wyboru mamy łóżko młodzieżowe o powierzchni spania 90x200cm, tworzące jedną i spójną całość z pozostałymi meblami z wybranej serii. Jeśli nasz pokój młodzieżowy jest niewielki i zależy nam na każdym centymetrze przestrzeni, warto rozważyć zakup mebla jak rozkładana sofa młodzieżowa jako miejsca do spania i wypoczynku. Uzupełnieniem zestawu może być pufa gamingowa. Przestrzeń w pokoju zaoszczędzą również meble systemowe, z których można tworzyć dowolne ustawienia i kombinacje, a które dodatkowo pomieszczą wszystkie ubrania, książki i drobiazgi.
Skupiając się głównie na wyborze koloru dla ścian i praktycznych mebli, zapominamy często o innych, ważnych elementach tworzących nowoczesny pokój młodzieżowy dla chłopaka. Tym, co dopełnia całości i nadaje jej indywidualnego charakteru, są dodatki i dekoracje: lampa na biurko, młodzieżowa lampa sufitowa, młodzieżowa lampa wisząca, lampa do pokoju młodzieżowego, lampa podłogowa, pościel z ulubionym bohaterem czy klubem sportowym, plakaty, fototapeta, a wreszcie dywan młodzieżowy i dobrane kolorystycznie pod resztę – poduszki czy zasłony.
Urządzając pokój młodzieżowy, zróbmy to wspólnie z naszym nastolatkiem – to podstawa sukcesu. Poszukajmy inspiracji w sieci, a do sklepu wybierzmy się razem, mając już wcześniej w głowie nakreślony projekt jego pokoju.