Meble dla indywidualistów
Pamiętacie, jaką frajdę sprawiało Wam kiedyś budowanie z klocków? A może nadal potraficie spędzić kilka godzin z dziećmi, składając kolorowe elementy? Skonstruowanie budowli według instrukcji zwykle przestawało być zabawne po pierwszym razie. Później trzeba było popuścić wodze fantazji i wymyślić coś zupełnie nowego. Na podobnej zasadzie funkcjonują meble modułowe. Pokojowe aranżacje staną się zabawą i wyzwaniem zarazem. To, jak będzie wyglądał Wasz salon czy sypialnia, zależy tylko od was. Dlatego właśnie taki typ wyposażenia szczególnie odpowiada projektantom-amatorom oraz indywidualistom, którzy z ograniczonej puli elementów potrafią stworzyć wiele niepowtarzalnych kompozycji. Łatwo w ten sposób także utrzymać jedność stylistyczną wnętrza, operując różnorodnymi kombinacjami stałych elementów, takich jak np. proste, wiszące półki.
Meble elastyczne
Wybierając solidne wyposażenie pokoju, zazwyczaj staramy się postawić na maksymalnie uniwersalne sprzęty, aby uniknąć konieczności wymiany mebli, gdy minie moda na konkretny styl. Co prawda, możemy odmienić wnętrze bez kupowania nowych szaf i półek, jednak czasem mamy ochotę po prostu zmienić to, jak wyglądają nasze meble. Systemy modułowe sprawdzają się właśnie w takich sytuacjach. Najnowocześniejsze modele pozwalają z kilkunastu elementów zbudować niemal nowy komplet, w którym komponenty regału teraz będą tworzyć niską komodę, a wiszące półki wejdą w skład kilkupoziomowej biblioteczki. Meble modułowe dają także na inne możliwości aranżacyjne, np. dodanie frontów do dotychczas odsłoniętych szafek. Gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny lub umeblowanie wymaga rozbudowy z innych powodów, wówczas nie trzeba wymieniać całego kompletu, wystarczy dokupić kilka nowych elementów.
Efektywne wykorzystanie przestrzeni
Meble modułowe to idealne rozwiązanie do małych mieszkań i kawalerek, w których optymalne zagospodarowanie przestrzeni jest kluczowe dla codziennego komfortu. Umeblowanie systemowe pozwala na dopasowanie części nawet do najbardziej nieustawnych pomieszczeń bez konieczności realizacji wyposażenia na zamówienie. Co więcej, wiele zestawów systemowych posiada liczne elementy składane, np. opuszczane blaty przy szafkach, służące za biurko. Decydując się także na składany narożnik z funkcją spania, bez problemu jesteśmy w stanie szybko zmienić salon w sypialnię i gabinet. W sytuacji niedostatku przestrzeni warto także stawiać na wielofunkcyjne meble, np. ozdobne pufy służące również jako stolik kawowy.
Łatwe modyfikacje
Niekwestionowaną zaletą mebli modułowych jest nie tylko ich potencjał modyfikacyjny, lecz także łatwość, z jaką można je zdekomponować i powtórnie złożyć. Dlatego właśnie do zupełniej metamorfozy pokoju nie potrzeba dużo siły i da się ją przeprowadzić nawet w pojedynkę. Meble modułowe do salonu szybko mogą stać się wyposażeniem pokoju młodzieżowego. Ponadto z takim systemem meblowym wizja przeprowadzki czy nawet przeniesienia wyposażenia z jednego pomieszczenia do drugiego nie będzie już taka straszna.
Meble do każdego wnętrza
Siła mebli systemowych tkwi w ich prostocie. Skupiają one wszystkie pożądane zalety nowoczesnego umeblowania. W zależności od potrzeby możemy je tak rozmieścić, aby optycznie powiększyć przestrzeń lub zdynamizować ją. Dzięki możliwości wymiany frontów i dowolnego modelowania elementów meble modułowe dla dzieci po jakimś czasie mogą stać się nowoczesnym kompletem do salonu w stylu skandynawskim, który wystarczy tylko dopełnić kilkoma białymi dodatkami, takimi jak: ramki, dywan czy narzuta.
Przykładowe meble modułowe