Zestawienie różu ze złotem może wydawać się tandetne lub infantylne. Jest jednak nie tylko szalenie modne, ale też świetnie wygląda we wnętrzach – i to nie tylko tych w stylistyce glamour. Wystarczy zadbać o odpowiedni dobór odcieni i właściwe zestawienie dekoracji. Warto sprawdzić, jak łączyć ze sobą elementy złota i różu, aby uzyskać wyjątkowy wystrój z lekką nutką romantyzmu i odrobiną wytworności, a przede wszystkim - robiący oszałamiające wrażenie.
Styl glamour lubi złoto... i róż
Lśniące dekoracje i połyskujące akcenty, tak typowe dla wystroju glamour, można śmiało zestawić z różem. Jego pudrowy odcień świetnie współgra z elegancją drogocennego kruszcu, a także z odcieniami miedzi. Różowo-złotą aranżację można łatwo stworzyć za pomocą tekstyliów i dekoracji. Różowe dywany w tym różowe dywany shaggy, różowe poduszki, koce i narzuty oraz połyskujące złotem ramki i figurki dekoracyjne to niedrogi sposób na modny wystrój w mieszkaniu.
Miłośnicy odważnych rozwiązań mogą pomalować wybrane ściany na różowo, pozostałe pokrywając białą lub szarą farbą. Robiący wrażenie efekt przyniesie tapeta ozdobiona złotym tłoczeniem.
Stonowane i neutralne odcienie różowego pozwolą stworzyć harmonijne i służące relaksowi wnętrze. Fuksja lub amarant to z kolei bardziej energetyczne odmiany różu, doskonale sprawdzające się zarówno w drapieżnej wersji stylu glamour, jak również w aranżacjach orientalnych czy boho. Złote dodatki będą doskonałym towarzystwem dla różowej barwy, niezależnie od skali jej intensywności.
Sypialnia – pudrowy róż w roli głównej
W aranżacjach sypialni fantastycznie sprawdza się brudny róż, zwany inaczej pudrowym. Woale w oknach, welurowe pokrycie mebli czy eleganckie narzuty w tym odcieniu to niezbędny element kobiecej sypialni. Buduarowy charakter podkreśli lustro w złotej ramie, połyskujące świeczniki w formie kandelabrów, stojąca złota lampa czy złota lampa sufitowa bądź srebrna lampa stołowa. Duet złota i różu można uzupełnić o odcienie granatu oraz terakoty, zyskując wnętrze nawiązujące paletą kolorystyczną do zachodu słońca.
Różowo-złoty salon
Delikatne tony różowego na aksamitnej tkaninie pokrywającej sofę mogą być punktem wyjściowym do stworzenia aranżacji salonu - sofa różowa przyciągnie wzrok. Wybór mebla takiego jak narożnik różowy to też świetny wybór. Stalowe szarości, subtelne ceglaste odcienie poszewek dekoracyjnych i złote elementy na stoliku czy konsoli są wymarzonym towarzystwem dla takiego mebla. Korespondujące z nimi ozdoby ścienne bądź drobne akcenty złota przeplatające się gdzieniegdzie na meblach i dekoracjach pozwolą stworzyć kompleksową aranżację, zgodną z aktualnymi trendami.
Jeśli stawiamy na pudrowy róż (np. krzesło pudrowy róż albo różowe krzesła), dodatki mogą oscylować wokół tego odcienia bądź też stanowić do niego kontrast. Czerń pięknie komponuje się z tak kobiecą barwą, podkreślając jej delikatność. Dodając do tego zestawienia złote detale, zyskamy intrygujący, nieco teatralny efekt.
Z czym łączyć róż?
Odpowiedź na pytanie: „z czym łączyć róż?” uzależniona jest od odcienia. Pudrowe, delikatne tony świetnie wyglądają skomponowane z szarością czy srebrem, ale równie dobrze wypadają w zestawieniu z czernią czy granatem. Złote dodatki w tym przypadku będą dodającym elegancji wykończeniem. Mocniejszy róż jest trafnym wyborem do pomieszczeń w stylu orientalnym czy boho. W takiej stylistyce najlepiej skomponować go z intensywnymi barwami: turkusem, kolorem pomarańczowym czy fioletem. Złoto podkreśli bogactwo barw i wprowadzi pożądany dekoracyjny przepych.
Róż i złoto w stylu minimalistycznym
Choć minimalizm kojarzy z barwami monochromatycznymi, ciekawym uzupełnieniem takiego wystroju jest duet złota i różu. Zazwyczaj stanowi jedynie subtelny akcent w postaci dekoracji ściennej, ozdobnej figurki lub poduszek pozornie niedbale rzuconych na kanapę. Puszysty różowy dywanik położony na drewnianym parkiecie przełamuje monotonię i neutralność, wnosząc do wnętrza powiew świeżości i delikatny, kobiecy akcent.
Można śmiało stwierdzić, że połączenie różu – niezależnie od wybranego odcienia – ze złotem to modne i oryginalne rozwiązanie. Korzystają z niego zarówno miłośnicy klasyki, zwolennicy odważnych aranżacji oraz fani minimalistycznych przestrzeni. Taka kompozycja kolorystyczna wprowadza do pomieszczeń nutkę elegancji i wytworności lub – jeśli zachodzi taka potrzeba – stwarza wrażenie przepychu.