Materac TOPOLA to dwustronny materac stworzony z warstwy sprężynowej typu Multipocket oraz lateksu.
7 stref twardości materaca zapewnia optymalne dopasowywanie się do kształtu ciała i rozłożenie siły nacisku.
Materac o takiej konstrukcji zapobiega uczuciu tzw. falowania, nawet jeśli jednocześnie śpią na nim dwie osoby o różnej wadze.
Obecność lateksu daje poczucie świeżości i chłodu, wpływa na niezwykłą miękkość i sprężystość materaca, a jednocześnie sprawia, że jest on odpowiedni dla astmatyków i alergików.
Obustronna warstwa filcu utwardza konstrukcję materaca, przedłużając jego żywotność.
Wysokość materaca z pokrowcem to 21 cm, wysokość samego rdzenia: 18 cm.
WKŁAD
Lateks 3 cm/ filc/ Multipocket/ filc /lateks 3 cm
Lateks ma właściwości hipoalergiczne i jest surowcem o wyjątkowej sprężystości, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do ciała. Nie przepuszcza powietrza, w związku z czym poddaje się go odpowiedniej perforacji, by zniwelować ten problem.
Wylana nań ciecz nie wsiąka do wewnątrz, tylko pozostaje na powierzchni surowca, a co za tym idzie, można ją bez problemu zetrzeć.
Te cząsteczki cieczy, które jednak wsiąkną w powierzchnię lateksową- błyskawicznie wyparowują. Należy pamiętać, że pomimo wyjątkowych właściwościom zapobiegającym gromadzeniu się alergenów, materaca, który w swej konstrukcji zawiera lateks, nie zaleca się osobom uczulonym na tenże surowiec.
Każdą ze sprężyn umieszczono w osobnej kieszonce, co sprawia, że materac nie faluje i nie ulega łatwo drganiom.
Wysoki współczynnik gęstości rozmieszczenia sprężyn w przeliczeniu na metr kwadratowy zapewnia odpowiednią elastyczność punktową i zapewnia trwałość materaca.
Filc utwardza konstrukcję materaca, przedłużając jego trwałość.
POKROWIEC ACTICARE SANTIZED
Naturalne włókna wiskozowe, z których stworzono pokrowiec ActiCare nadają mu jedwabistości.
Przyjemny w dotyku i oddychający materiał a także dekoracyjne pikowanie decydują o tym, że ActiCare sprzyja odpoczynkowi i jednocześnie sprawia, że materac wygląda jeszcze bardziej estetycznie i otacza go aura luksusu.
Warta podkreślenia jest technologia SANTIZED w oparciu o której wykonano produkt.
Dzięki jej zastosowaniu pokrowiec skutecznie chroni przed pleśnią, grzybami, bakteriami i nieprzyjemnymi zapachami. Hamuje również rozmnażanie i rozwój roztoczy oraz mikroorganizmów.
Dzięki temu materac jest wysoce higieniczny, co ma znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy jest użytkowany przez alergików oraz dzieci.
ActiCare posiada atest Oeko Tex - przyznawany jest on produktom włókienniczym, które w swoim składzie nie mają substancji szkodliwych.
Pokrowiec można prać w tempeaturze 40 stopni.