Akcesoria przydatne w drodze do pracy i do szkoły – kubki termiczne i termosy
Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu
Termosy turystyczne i kubki termiczne na kawę, herbatę lub inne napoje są nieodłącznym elementem piknikowego wyposażenia. Przydają się jednak nie tylko w trakcie wakacyjnych wypadów za miasto, biwaków czy biesiad na łonie natury, Warto zabrać je ze sobą do pracy lub szkoły. Dzięki temu ciepły napój będzie zawsze pod ręką – rozgrzeje podczas przerwy w nauce albo wypełnianiu służbowych obowiązków, dodając potrzebnej energii. Jakie modele wybrać?
Na co zwrócić uwagę, kupując termos na kawę lub kubek termiczny?
Rynek naczyń i kuchennych gadżetów jest bardzo rozbudowany. Bogactwo dostępnych produktów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Zanim udasz się do sklepu, sprawdź więc, czym kierować się, kupując kubek termiczny i jaki termos kupić. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Niebagatelną rolę odgrywają takie aspekty jak:
Rozmiar
Na sklepowych półkach znajdziesz artykuły o różnych pojemnościach. Termosy konferencyjne w formie dzbanka mieszczą zwykle kilka litrów, turystyczne zaś – kilkaset mililitrów. Z kolei objętość kubków termicznych oscyluje w granicach od 370 do 500 ml. Inwestując w jeden konkretny model, pomyśl, czego potrzebujesz i ile jesteś w stanie wypić w ciągu dnia. Większe naczynia (o ile są całkowicie wypełnione), dłużej utrzymują ciepło, ale sporo ważą i zajmują dużo miejsca.
Materiał
Na popularności zyskują akcesoria wykonane ze stali nierdzewnej. Zresztą nie bez powodu. Surowiec ten – w przeciwieństwie do plastiku czy innego tworzywa sztucznego – cechuje wysoka trwałość. wytrzymałość oraz odporność na różnego rodzaju uszkodzenia (wgniecenia, pęknięcia, itp.). Stalowe termosy oraz kubki termiczne do kawy są też lekkie i poręczne, dlatego świetnie sprawdzą się w podróży, w szkole, pracy lub na uczelni. Możesz je wszędzie ze sobą zabrać, bez obaw, że ulegną zniszczeniu i stracą swoje termoizolacyjne właściwości.
Budowa
Na typowy termos składają się z reguły trzy główne elementy: zbiornik na płyn, korek uszczelniający (automatyczny lub manualny) oraz nakrętka. Budowa termokubka jest mniej skomplikowana. W podstawowej wersji to pojemnik z pokrywką i ustnikiem. Nierzadko wspomniane gadżety są wzbogacane o dodatkowe rączki i powierzchnie antypoślizgowe, które minimalizują ryzyko oparzenia. Kubek termiczny z uchem budzi coraz większe zainteresowanie wśród klientów. Uchwyt ułatwia trzymanie i zapobiega wypadaniu naczynia z rąk.
Termosy i kubki termiczne – wzór ma znaczenie
Prezentowane produkty różnicują nie tylko parametry techniczne, lecz również kwestie wizualne. Akcesoria przeznaczone dla najmłodszej grupy odbiorców producenci ozdabiają bajkowymi motywami. Kubki termiczne z nadrukiem - barwnymi ptaszkami, jeżykami czy fantazyjnymi postaciami rozbudzają wyobraźnię małego człowieka i skłaniają do częstszego picia, co jest to istotne ze względów zdrowotnych, nie tylko w kontekście dzieci.
Termosy i kubki termiczne dla dzieci starszych są na ogół bardziej „poważne”. Bohaterowie filmów animowanych ustępują miejsca bardziej stonowanym wzorom i kolorom, a same naczynia stają się dla nastolatków sposobem na wyrażenie swojej indywidualności oraz stylu. Spore zainteresowanie wśród dziewcząt budzi energetyzująca, dodająca energii zieleń, a także niezwykle modny ostatnimi czasy turkus. Młodzi dżentelmeni natomiast chętniej sięgają po klasykę. Idealny kubek termiczny dla chłopaka ma więc na ogół dość minimalistyczną formę i czarną barwę.
Osoby dorosłe stawiają na delikatne, subtelne motywy i eleganckie tłoczenia. W tym wypadku atrakcyjność wizualna akcesorium często schodzi jednak na dalszy plan. Dużo większe znaczenie dla omawianej grupy klientów ma bowiem nie tyle design, ile funkcjonalność naczynia.
Dobry kubek termiczny, czyli jaki?
Myślisz nad tym, jakie kryteria powinien spełniać idealny termos czy kubek termiczny? Przede wszystkim musi być dopasowany do Twoich potrzeb oraz upodobań i dobrze spełniać swoje zadania. Zauważ, że tego typu akcesoria przydają się nie tylko jesienią i zimą. Warto z nich korzystać przez cały rok. Utrzymują bowiem zarówno wysokie, jak i niskie temperatury. Gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza - rozgrzeją, latem natomiast przyniosą orzeźwienie.