Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Jak skutecznie łączyć styl klasyczny z nowoczesnym?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Wnętrza w stylu klasycznym prezentują się nadzwyczaj elegancko i dystyngowanie. Są wyważone, stonowane i cieszą oko entuzjastów ponadczasowych rozwiązań projektowych. Czasem jednak warto uzupełnić je o elementy zapewniające powiew świeżości. Wprowadzenie dodatków o nowoczesnym charakterze do pomieszczenia utrzymanego w klasycznej stylistyce to zabieg, który może przynieść ciekawy efekt. Oto garść wskazówek, jak skutecznie łączyć oba style.

Meble klasyczne do pokoju – ponadczasowa baza aranżacji

Elegancja nie traci z biegiem czasu na atrakcyjności, więc meble klasyczne do pokoju stanowią wieloletnią inwestycję. Długą żywotność podkreśla również solidność materiałów charakterystyczna dla tego stylu. Do niezbędnego wyposażenia salonu zaliczają się przede wszystkim tapicerowane fotele oraz sofa. Tkaniny obiciowe zwykle dobiera się z palety barw stonowanych i ciepłych. W klasycznym pokoju sprawdzają się również wszelkiej maści antyki, a także meble nobliwe. Ozdobne uchwyty, frezowane fronty, witryny oraz kredensy wybarwione na naturalne odcienie drewna są w takich wnętrzach szczególnie mile widziane.

Ciężko wyobrazić sobie sypialnię pozbawioną stylowej toaletki czy też łóżka z wezgłowiem. Choć klasyczne meble do pokoju powinny być szykowne i odpowiadać niemal pałacowej estetyce, nie należy się do nich ograniczać, rezygnując z elementów wyposażenia o ciekawych formach, które stanowią domenę współczesnych trendów. Wbrew pozorom, klasyczne aranżacje perfekcyjnie korespondują z nowoczesnymi akcentami, tworząc niebanalną mieszankę stylów.

Jak odświeżyć aranżację, czyli nowoczesne dodatki w klasycznym pokoju

Nawet najbardziej przemyślana i estetyczna aranżacja wymaga po pewnym czasie odświeżenia. Wielu ludzi chce być na bieżąco z trendami wnętrzarskimi, unikając całkowitej wymiany wyposażenia. Okazuje się, że eleganckie meble są doskonałą bazą do stworzenia eklektycznej stylizacji, a nowoczesne dodatki w klasycznym pokoju potrafią zdziałać cuda. Warto na nie stawiać, aby odmienić nieco charakter wnętrza.

Akcesoria i dekoracje w nowoczesnym wydaniu

Wnętrzarska klasyka oznacza przytulność w szykownym wydaniu, a także harmonię wszystkich elementów projektowych. Styl nowoczesny jest bardziej pragmatyczny. Stawia na funkcjonalność i wygodę, ale w ramach minimalistycznej prostoty. Łącząc wpływy obu nurtów, można zaaranżować wnętrze nietuzinkowe.

Prostym sposobem na przemycenie ducha nowoczesności do klasycznych wnętrz jest zakup designerskich dekoracji. Mogą to być zarówno figurki o metalicznym połysku, wazon o niecodziennym kształcie, jak i szklane ramki na zdjęcia. Doskonałym rozwiązaniem okazują się nietypowe świeczniki. Tego rodzaju ozdoby warto umieścić na drewnianych powierzchniach, tworząc intrygujący kontrast.

Szukając inspiracji na nowoczesny wystrój w starym domu, należy zwrócić uwagę na akcesoria tekstylne. Pośród stonowanych elementów aranżacji atrakcyjnie prezentują się zasłony, poduszki, koce lub narzuty o intensywniejszym odcieniu. Istotną rolę odgrywa zarówno przyciągająca wzrok barwa, jak i materiał wykonania. Ciekawe tkaniny jeszcze lepiej podkreślają eklektyczny charakter całości.

Przysposabiając klasyczny pokój dzienny do nowoczesnych trendów, powinno się dobrze zagospodarować przestrzeń na ścianach. Tutaj idealnie sprawdza się lustro w połyskującej, metalowej ramie o nietypowym kształcie. Nie tylko dodaje ono aranżacji pazura, ale także optycznie powiększa przestrzeń i rozświetla ją, odbijając blask lamp i promieni słonecznych.

Klimatyczne oświetlenie – lampy do zadań specjalnych

Rolę dodatków w klasycznym pokoju mogą pełnić także klasyczne lampy stołowe, czy lampy stołowe retro. Lampy o nowoczesnym wyglądzie nie tylko zapewniają prawidłowe oświetlenie, ale także oferują aranżacji szczyptę zadziorności. Designerskie projekty lamp sprawiają, że wnętrze zyskuje futurystyczny charakter. Warto postawić na materiały wykonania takie jak chromowany metal lub szkło. Modele wiszące znajdą swe miejsce nad strefą wypoczynkową lub stołem, a ich nieregularny lub geometryczny kształt zdecydowanie przyciąga wzrok. Współczesna lampa stojąca może wyróżniać się zarówno formą klosza, jak i podstawy, stanowiąc wyróżniający się oryginalnością element wyposażenia.

Unowocześnienie klasycznego wnętrza poprzez designerskie dodatki nie jest trudne. Warto jednak zaufać swojemu wyczuciu stylu. Choć produkty reprezentujące odmienne trendy pozornie kontrastują, łatwo dopasować je do aranżacji hołdującej tradycji. Unikalny eklektyzm wnętrzarski stanowi gwarancję powstania nieszablonowej kompozycji, której bazą są klasyczne meble.

Przykładowe meble do pokoju dziennego

KRIS Ława rozkładana, dąb evoke
719,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna:

SPRING sofa ze skóry naturalnej, szara, 207 cm
5799,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna:

KARIN Ława z półką
249,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna:

Ława VICTORIA MINI biała / nadruk efekt rdzy mat
1049,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna:

TOSCANIA Stolik kawowy z półkami
529,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna:

PERLE Sofa skórzana, niebieska
5029,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna:

IVEN II Ława ze szklanym blatem
659,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna:

VELUTTO Stolik z szafką biały, z ryflowaniem
349,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna:

JUNIS Ławostół, dąb sonoma, czarny
1139,-
Cena najniższa: ,-

Cena regularna: