Kuchenne układanki. Kuchnia modułowa – co to znaczy?
Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu
Kuchnia modułowa czy na wymiar? Przed tym dylematem staje każdy, kto urządza dom czy mieszkanie. Kuchnia modułowa jest nowoczesnym i ekonomicznym rozwiązaniem, bez problemu można ją dopasować do dostępnej przestrzeni. Dowiedz się, na czym polega jej fenomen i jak wykorzystać meble kuchenne modułowe podczas aranżowania czterech kątów.
Kuchnia modułowa – co to znaczy?
Co kryje się pod pojęciem kuchni modułowej? Jest to kolekcja różnego rodzaju elementów w postaci korpusów szafek, frontów, blatów i uchwytów, które można zestawiać, tworząc unikatowe konfiguracje dostosowane do wymogów danego pomieszczenia. Poszczególne komponenty występują w rozmaitych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu bez trudu dopasujesz je do swoich indywidualnych upodobań, a także preferowanego stylu wnętrzarskiego.
Zalety rozwiązań systemowych
Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać meble kuchenne modułowe? Taki sposób organizacji kuchennej przestrzeni z pewnością niesie ze sobą liczne korzyści.
W przeciwieństwie do gotowych zestawów mebli, daje ono ogromną swobodę aranżacyjną – w dowolnej chwili możesz wymienić szafki, uchwyty czy pozostałe składowe zestawu na inne modele, a w efekcie nadać swemu wnętrzu zupełnie nowy charakter. Zabawa stylami pozwoli Ci wykreować niepowtarzalną przestrzeń pełną inspiracji. |
Meble systemowe sprawdzą się zarówno w przestronnej kuchni, jak i w kawalerce czy niewielkim mieszkaniu. Dzięki nim maksymalnie wykorzystasz dostępną powierzchnię i optymalnie zagospodarujesz każdy metr kwadratowy. Kuchnia modułowa to rozwiązanie pośrednie pomiędzy kuchnią na wymiar, a gotowymi zestawami kuchennymi dostępnymi w marketach budowlanych czy sklepach meblowych. Dzięki mnogości elementów, o różnych wymiarach i funkcjach, możesz stworzyć konfigurację dopasowaną do swych potrzeb, która jednocześnie nie nadwyręży zbyt mocno domowego budżetu. Przystępna cena idzie w parze z dużą praktycznością i wytrzymałością.
Moduły są wytwarzane z materiałów odpornych na działanie negatywnych czynników zewnętrznych (takich jak wilgoć) oraz uszkodzenia mechaniczne (na przykład odkształcenia, zarysowania, pęknięcia, ścieranie itp.). Do produkcji szafek czy frontów używa się starannie wyselekcjonowanych surowców, między innymi laminowanych płyt meblowych o zwiększonej trwałości. Dzięki temu przez lata można swobodnie przygotowywać posiłki, bez obaw przed zniszczeniem.
Jasna kuchnia – aranżacje w duchu ponadczasowej elegancji
Uniwersalna biała kuchnia modułowa to bardzo popularne rozwiązanie – biały pasuje bowiem do każdego koloru ścian i dodatków. Fronty szafek ozdobione charakterystycznym frezowaniem w formie ramki i wykończone czarnymi uchwytami o owalnym kształcie przypadną do gustu wielbicielom stylu retro i kuchni w angielskim stylu. Całości dopełnią blaty pokryte okleiną w kolorze drewna, z fakturą imitującą naturalne jego usłojenie. Nie zapomnij o dodatkach – ceramiczne pojemniki z motywem kwiatowym lub haftowane ściereczki doskonale wkomponują się w sielski klimat.
Jeśli preferujesz nowoczesne wnętrza, sięgnij po fronty szafek lakierowane na wysoki połysk o powierzchni gładkiej niczym tafla lustra. Dobierz do nich minimalistyczne uchwyty o geometrycznym kształcie i stalowej barwie. Wybierając blat, postaw na model w kolorze bieli urozmaicony subtelnym marmurowym motywem lub nieco bardziej wyrazisty wariant utrzymany w ciemnym odcieniu szarości z jasnymi refleksami, który przywodzi na myśl strukturę kamienia. Będzie ciekawym kontrapunktem dla pozostałych elementów wystroju.
Ciemna kuchnia – inspiracje i pomysły na aranżacje
Lubisz surowy, loftowy klimat? Szukasz oryginalnych rozwiązań i chętnie wychodzisz poza utarte schematy? W takim razie czarna kuchnia modułowa z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Wybierz fronty szafek wykonane ze szkła oraz wzmocnione aluminiową ramą w ciemnej tonacji grafitu. Nie sprawiają trudności w czyszczeniu i są odporne na wilgoć. Połącz je z prostymi srebrnymi uchwytami i jaśniejszym blatem w kolorze drewna.
Wbrew pozorom, ciemna kuchnia wcale nie musi być przytłaczająca i ponura. Wystarczy zadbać o odpowiednie wyposażenie, czyli różne dodatki i akcesoria utrzymane w intensywnych barwach. |
Czerń pięknie komponuje się z szmaragdową zielenią, doskonale wygląda również z elementami wyposażenia w odcieniu miedzi czy złota.
Kuchnie modułowe nie bez powodów cieszy się ogromną popularnością. Są tańsze niż meble wykonywane na wymiar, a przy odrobinie zaangażowania moduły można optymalnie dopasować do kuchennej przestrzeni i uzyskać podobny efekt jak przy szafkach na zamówienie. Pobaw się więc poszczególnymi elementami i samodzielnie lub z pomocą konsultanta zbuduj kuchnię swoich marzeń.
Przykładowe elementy kuchni modułowych
Cena regularna:
Cena regularna: 897,-
Cena regularna:
Cena regularna: 897,-
Cena regularna:
Cena regularna: 443,-
Cena regularna:
Cena regularna: 417,-
Cena regularna:
Cena regularna: 417,-
Cena regularna:
Cena regularna: 417,-
Cena regularna:
Cena regularna: 417,-
Cena regularna:
Cena regularna: 417,-
Cena regularna:
Cena regularna: 413,-
Cena regularna:
Cena regularna: 413,-