Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Mała sypialnia w bloku - ciekawe pomysły i aranżacje

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Nie zawsze możemy mieć sypialnię naszych marzeń. Często małe pomieszczenia w mieszkaniach nie pozwalają na zrealizowanie wszystkich naszych pomysłów od A do Z. Ale czy aranżacja sypialni w bloku musi być nudna? Absolutnie nie! Małe wnętrze może być równie ciekawe i zachwycające jak duże.

Przepełniona przestrzeń w bloku to bardzo częsty widok. Pragniemy, aby nasze mieszkanie, a w tym sypialnia, było bogato wyposażone i udekorowane. Efekt jest taki, że miejsce staje się ciasne, a dodatki przestają być zauważalne.

Mała sypialnia w bloku oznacza "zagracenie"? Nic z tych rzeczy!

Aranżacja małego metrażu to nie lada wyzwanie, ale może przynieść wiele radości. Warto pamiętać o kilku zasadach.

Urzeczywistniając pomysły, powstrzymajmy się od zbędnych elementów - warto wykorzystać przestrzeń w pomieszczeniu w sposób logiczny. Mała sypialnia w bloku przede wszystkim nie powinna być chaotyczna, wybierajmy więc meble wielofunkcyjne, aby zapobiec „zagraceniu”.

Łóżko do sypialni może służyć nie tylko do spania, ale również posiadać schowek na ubrania czy dodatkową pościel. Podobnie sprawa wygląda z pufami czy narożnikami. Pufa pikowana ze schowkiem jest doskonałym siedziskiem, a także daje dodatkowe miejsce do przechowywania. Szafa - choć służy do przechowywania wielu rzeczy, może również przybrać dodatkową funkcję lustra. Kanapa składa się i rozkłada: raz staje się idealnym miejscem do spania, a innym razem - przytulnym miejscem do siedzenia. Dzięki szerokiej ofercie w Salonach Agata można znaleźć meble i dekoracje niemal idealnie skrojone do małych sypialni.

Mała sypialnia beżowa

Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl

Także oświetlenie może stać się cudowną dekoracją wnętrza. Wykorzystaj przede wszystkim sufit i ściany, aby zamocować finezyjną lampę lub mniejsze kolorowe lampki. Możesz też postawić na nowoczesne oświetlenie sufitowe. Lampa wisząca LED o ciekawym designie odmieni wygląd prostej sypialni. Zrezygnuj ze stołowej lampy do sypialni, która wymaga dodatkowej przestrzeni. Każdy metr powinien być zagospodarowany praktycznie i estetycznie.

Nawet jeśli uwielbiasz oglądać TV przed spaniem, rozważ przeniesienie sprzętu do salonu. Sypialnia to miejsce nocne, w którym powinniśmy się wyciszyć, a TV tutaj nie tylko zakłóca sen, ale także zabiera cenne miejsce

Zadbaj o ciekawą dekorację na ścianach - tam zawsze jest miejsce na kreatywność, która nie spowoduje wrażenia „nieładu” w sypialni. Postaw na dodatki na podłogę: uroczy mały dywanik shaggy lub pokaźnych rozmiarów dywany do sypialni pod łóżkiem urozmaicą przestrzeń. Jeśli lubisz mocne kolory, wybierz dywan czerwony - z pewnością wprowadzi do sypialni wyjątkowy charakter.

Aranżacje małych wnętrz wymagają sprecyzowania konkretnego stylu. W przypadku sypialni o małym metrażu lepiej sprawdzi się konsekwencja i wybór jednego stylu, np. minimalistycznego skandynawskiego. Pamiętaj jednak, aby przy wyborze stylu sypialni, uwzględnić stylistykę całego mieszkania. Warto tu zachować spójność.

Mała sypialnia, czyli absolutne minimum - łóżko, szafa, dodatki

Mówi się, że sypialnia to miejsce najbardziej intymne w całym domu. To pomieszczenie relaksu i wyciszenia. „Absolutne minimum” w tym wypadku to nie forma ascetyzmu, a dostosowania wnętrza do potrzeb domowników. Ograniczenie mebli pozwoli zachować pożądaną przestronność mimo małych rozmiarów i estetykę w mieszkaniu. To „minimum” jest wymagane również w małej sypialni w bloku z wielkiej płyty.

Mała jasna sypialnia

Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl

Niezbędne wyposażenie pokoju to łóżko sypialniane i szafki nocne. Wszystko inne może znaleźć się w pozostałej części mieszkania. Jeżeli mamy osobną garderobę, to świetnie. Jeśli nie, to w naszej sypialni absolutnym minimum będą również ergonomiczne szafy.

Mała sypialnia w bloku wymaga kreatywnych dodatków. Pomysłów na dekoracje, które nie „kradną” tak cennej przestrzeni jest wiele! Od cudownych obrazków po miękkie dywany, koce i poduszki. Mała sypialnia może być fantastyczna, jeśli zachowamy umiar i pobudzimy naszą fantazję.

Aranżacje małej sypialni z szafą. Ciekawy pomysł na zabudowę garderoby

Osobna garderoba jest marzeniem wielu z nas. Kiedy jednak ogranicza nas metraż, trzeba przemyśleć, jak ją stworzyć w naszej małej sypialni w bloku. Jeśli pomieszczenie jest długie i stosunkowo wąskie, można umieścić zabudowę z szafami za wezgłowiem łóżka i w ten sposób „sztucznie” wygospodarować nowe pomieszczenie.

Jeśli zaś układ sypialni na to nie pozwala, dobrze, aby szafa, która pełni rolę garderoby, była w całości pokryta lustrzanym frontem. Gładka tafla luster optycznie zwiększy metraż pomieszczenia.

Aranżacja małej sypialni

Projekt wnętrza pochodzi z serwisu noiladnie.pl

Można zamówić albo samemu stworzyć garderobę na wymiar, dostosowaną do możliwości naszej sypialni. Pamiętajmy, że szafa, w której mamy zamiar umieścić wieszaki, musi mieć co najmniej 60 cm głębokości. Realizując swój pomysł na garderobę, należy określić wysokość, szerokość i głębokość mebla i zdecydować, jak finalnie ma się prezentować nasz nowy nabytek.

Szafa może pozostać otwarta, można również wyposażyć ją w drzwi przesuwne albo zasłonić. To od nas zależy, czym „zabudujemy” garderobę. Wybór jest szeroki: od delikatnej zasłonki, przez ciężką kotarę, po parawan czy przesuwne panele.

W kolejnym etapie planujemy rozmieszczenie półek, drążków i szuflad. Otwarta garderoba w małej sypialni wygląda naprawdę imponująco.

Małe sypialnie w bloku w stylu glamour

Nie wiesz, jakim stylem kierować się przy aranżacji wnętrza? Mała sypialnia w bloku w stylu glamour to doskonały pomysł na udaną realizację.

Glamour to styl, który charakteryzuje się blaskiem, elegancją, niezwykłym nastrojem i luksusem. W małej sypialni w stylu glamour występują jasne kolory. Biel przeplata się z beżami, szarością, błękitem, zielenią i srebrem. Pojedyncze akcenty występują również w postaci mocniejszych barw, np. czerni, butelkowej zieleni lub indygo. Sypialnie glamour uwielbiają kryształy, metale, szkło i wszelkie materiały, które nadają przestrzeni światła i blasku. To świat lśniących tkanin, takich jak: satyna, welur, czy aksamit.

W takiej sypialni doskonale odnajdują się dekoracyjne lustra. Kryształowe oświetlenie, fikuśne ramki, filigranowe stoliki nocne na uroczych kutych nóżkach - oto właśnie glamour. Warto jednak mimo wszystko pamiętać o zachowaniu umiaru - przepych jest w porządku nawet na małej powierzchni sypialni w bloku, jednak jak wszystko - ma swoje granice.

Nowoczesne małe sypialnie w bloku - jak osiągnąć zadowalający efekt?

Sypialnia to wyjątkowe miejsce relaksu i odpoczynku. Szczególnie w mieszkaniach w bloku, gdzie maksymalnie wykorzystujemy potencjał przestrzeni. Nowoczesne sypialnie w bloku to doskonały pomysł na uzyskanie przestronnego, jasnego pomieszczenia. Jak stworzyć idealne miejsce w stylu nowoczesnym?

Postaw na minimalizm i prostotę - nie umieszczaj w pokoju niepotrzebnych elementów. Tak naprawdę w Twojej nowoczesnej, małej sypialni wystarczy łóżko (np. łóżko dwuosobowe metalowe) i ewentualnie szafa, w której pomieścisz ubrania. Meble w minimalistycznych wnętrzach posiadają prostą formę i są niezwykle funkcjonalne. Sypialnia wyróżnia się jasnymi kolorami na ścianach (biały, szary, beżowy) przełamanymi np. zielenią w odcieniu spokojnej szałwii czy nieco mocniejszego grafitu.

Mała sypialnia - pomysły

Pokój w takim stylu jest przejrzysty. Jasne kolory wnętrza optycznie powiększają przestrzeń. Wykończenie nowoczesnej sypialni to przede wszystkim drewno, szkło oraz beton. Drewniana podłoga, wyróżniająca się betonowa ściana, szklane dodatki, elementy dekoracyjne z geometrycznymi wzorami to kwintesencja nowoczesnej sypialni.

Wąska sypialnia niekoniecznie musi być nieustawna - jak mądrze zagospodarować przestrzeń?

Pomysłów na wąską przestrzeń nie brakuje. Gotowych aranżacji jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepsze rozwiązania wymagają jednak planu, ponieważ wąska sypialnia jest bardziej wymagająca i pozornie nieustawna.

Jeżeli pragniemy mądrze zaplanować przestrzeń, przede wszystkim zmierzmy długość wszystkich ścian i zaplanujmy, gdzie rozmieścimy poszczególne meble.

Zwróćmy uwagę na lokalizację okna i drzwi, które zdecydowanie nie powinny otwierać się do wnętrza pokoju. W każdej sypialni łóżko jest najważniejszym elementem umeblowania, dlatego ten mebel musimy w pierwszej kolejności dokładnie wpasować w przestrzeń. Pamiętajmy, że w sklepach często podawane są rozmiary materaca, a nie całego łóżka z ramą, dlatego dokładnie oszacujmy rzeczywisty wymiar.

Wąska sypialnia w bloku z szafą? Oczywiście, że taka aranżacja jest możliwa. W trudnych do adaptacji przestrzeniach ogromną rolę odgrywają schowki. Do wąskiej przestrzeni najczęściej wybieramy szafę z przesuwnymi drzwiami. W sklepie internetowym Salonów Agata jest ponad 70 różnych modeli szaf z przesuwnymi drzwiami, które można wkomponować w zróżnicowaną przestrzeń.

Jeśli z kolei w mieszkaniu znajduje się zarówno wąski, jak i krótki pokój, a zależy nam na schowku, poszukajmy szafki nad łóżko lub wstawmy wąską komodę.

W wąskiej sypialni najczęściej królują jasne kolory ścian, które optycznie powiększają przestrzeń. Wybierane są dekoracje płaskie, a świetnym dodatkiem, który sprawia, że pokoje wydają się większe, są lustra. Urzekające tapety na ścianach nadają kolorów sypialni i sprawiają, że przestrzeń nabiera charakteru. W wąskich sypialniach warto wykorzystać grę światła, bowiem to właśnie oświetlenie może być kreatorem wnętrza i nastroju, który podkreśli najważniejsze elementy przestrzeni.