Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Pokój dla przedszkolaka

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Wraz z pójściem malucha do przedszkola w życiu całej rodziny zaczyna się nowy etap. To doskonały moment, by zmienić wystrój dziecięcego pokoju i wymienić mebelki dobierane z myślą o niemowlaku na takie, które są dostosowane do potrzeb kilkulatka. Jak urządzić pokój dziecięcy dla przedszkolaka i o czym warto pamiętać podczas aranżowania funkcjonalnej przestrzeń dla dziewczynki i chłopca?

Niezbędne mebelki w pokoju przedszkolaka

Przedszkolak na pewno wyrósł już z niemowlęcego łóżeczka, dlatego dobrze wymienić je na standardowe łóżko o szerokości 80 centymetrów. Łóżka dla dzieci są najczęściej wyposażone w dodatkowe szuflady, w których można trzymać pościel i koce, a także zabawki. W dzień wystarczy położyć na prześcieradle narzutę i w ten sposób stworzyć maluchowi dodatkowe miejsce do zabawy. Jeśli pokój dziecięcy jest niewielki, warto rozważyć wstawienie łóżka piętrowego. Na górze jest urządzona przestrzeń do spania, a na dole miejsce do zabawy. By dostać się do łóżka trzeba wejść po drabince, dlatego ten pomysł mogą wziąć pod uwagę rodzice sprawnego starszaka. W pokoju malucha powinna stanąć funkcjonalna szafa oraz niska komoda z szufladami. Warto wybierać modele z kolekcji dziecięco – młodzieżowych, które podobają się dziecku. Wszystkie sprzęty powinny stanąć pod ścianami (warto je przykręcić), by na środku pomieszczenia została wolna przestrzeń. Maluch jest już przedszkolakiem, ale jego dni wciąż będzie wypełniała głównie zabawa. Dlatego w pomieszczeniu nie może zabraknąć skrzyni i koszy na zabawki: klocki, piłki, czy figurki oraz pudełek na liczne przybory i akcesoria plastyczne. O czym jeszcze trzeba pamiętać podczas aranżowania pokoju dla dziewczynki i chłopca?

Pokój dla małej księżniczki

Pokój dla dziewczynki można urządzić wstawiając do środka białe mebelki z różowymi akcentami, które rozjaśnią przestrzeń. Ściany będą pięknie wyglądały pomalowane na delikatne, pastelowe odcienie. Oczywiście, jeśli właścicielka pokoju nie przepada za różem, trzeba wziąć jej zdanie pod uwagę i wybrać meble z uchwytami w szarym lub limonkowym kolorze oraz pasujące do nich akcesoria. Dodatki - poduszki, zasłonki, dywaniki mogą mieć nasycone barwy: maliny, fuksji, czy śliwki. Możliwe, że przydadzą się również akcesoria z nadrukami: poduszki-przytulanki w urocze sowy czy puszysty dywan z motywem kotów w pastelowych odcieniach. Wnętrze ożywią również naklejki ścienne w tęczowe jednorożce lub przedstawiające różowe wróżki - idealnie będą wyglądały nad biurkiem lub łóżkiem.

Pokój dla małego superbohatera

Kilkuletni chłopcy najczęściej żyją w świecie ulubionych bohaterów, warto znać aktualne fascynacje syna, by umieścić w jego pokoju odpowiednie dodatki: na łóżku poduszkę z motywem wozu strażackiego lub piłki nożnej, na ścianie nad biurkiem naklejki z żółtymi Minionkami lub napisem Star Wars, a pośrodku pomieszczenia jasnozielony dywan przedstawiający boisko piłkarskie. Jak można zaaranżować pokój dla chłopca? W niewielkim wnętrzu dobrze będą się prezentowały jasne meble: białe, szare lub w odcieniu jasnego drewna z młodzieżowych kolekcji, które optycznie powiększą pomieszczenie. Ściany warto pomalować na ulubiony kolor dziecka, a nawet kilka, jeżeli każdą ze ścian ozdobimy innym odcieniem.

Urządzanie pokoju dla przedszkolaka to dla rodziców okazja do długich i ciekawych rozmów z maluchem oraz poznania jego aktualnych fascynacji. Na każdym etapie remontu warto wziąć pod uwagę zdanie dziecka, by po zakończeniu prac przedszkolak czuł się w swoim pokoju doskonale.