Przegląd najmodniejszych biurek, regałów i kontenerków dla ucznia
Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu
Trwające dwa miesiące wakacje to doskonały moment, by zrobić remont i odświeżyć pokój dziecka. Zmiana wystroju może być konieczna, kiedy dziecko ukończyło przedszkole i potrzebuje nowych mebli dostosowanych do szkoły lub jeśli nastolatek wyrósł już ze swojego dziecięcego pokoju. Warto zatem dostosować to pomieszczenie do zmieniających się potrzeb i obowiązków młodego człowieka. Jakich mebli nie powinno zabraknąć w pokoju dzieci w różnych przedziałach wiekowych i czym kierować się przy wyborze konkretnych modeli?
Jakie biurko będzie najlepsze dla pierwszoklasisty?
Przedszkolaka, który po powrocie do domu zajmował się głównie zabawą, czekają wielkie zmiany. Od września dziecko będzie spędzało więcej czasu w swoim pokoju, odrabiając prace domowe i przygotowując się do szkoły. Niezbędne stanie się więc biurko dziecięce z odpowiednio dopasowanym, ergonomicznym krzesełkiem obrotowym. Wybierając mebelek warto kierować się jego funkcjonalnością. Blat roboczy powinien być na tyle szeroki, by poza zeszytami i ćwiczeniami zmieściły się na nim również lampka i przybornik na kredki. Jeżeli dziecko korzysta z komputera stacjonarnego, konieczne może być biurko dziecięce z wysuwaną półką na klawiaturę. Z pewnością ułatwi to uczniowi pracę i pozwoli na zachowanie prawidłowej postawy ciała. Mebelek wyposażony w szuflady czy szafkę na pewno również ucieszy dziecko – maluch będzie miał miejsce, by chować szkolne podręczniki oraz swoje skarby.
Czym się kierować przy wyborze biurka dla pierwszoklasisty? Warto wziąć pod uwagę ergonomię mebla, kolor i wystrój pokoju oraz, co istotne, opinię dziecka. Na tle jasnych pastelowych ścian bardzo ładnie będzie prezentował się jasny mebel. Można wybrać model w odcieniu szampańskiej bieli zestawionej z klasycznym bukiem lub odcień dębu wotan z białymi elementami. A jakie biurko dziecięce będzie najlepiej wyglądało w pokoju młodzieżowym?
Jakie wybrać biurko dla licealistów?
Odświeżenie pokoju to dla nastolatka okazja, by z pomocą rodziców zaaranżować przestrzeń zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Warto dokładnie omówić z dzieckiem przebieg remontu i poznać jego marzenia dotyczące wystroju wnętrza.
Jak urządzić pokój młodzieżowy dla dziewczyny? Należy pamiętać, że przestrzeń dla nastolatki powinna być estetyczna i zarazem funkcjonalna. Można to osiągnąć dobierając odpowiednie meble, przykładowo: dużą szafę narożną, komodę, regał na książki i rozkładaną sofę lub łóżko. Świetnym pomysłem będzie wybranie gotowych zestawów młodzieżowych dostępnych w sklepach meblowych, wtedy wszystkie elementy wystroju będą spójne. Warto tak zaaranżować pokój młodzieżowy dla dziewczyny, by młoda kobieta dobrze się w nim czuła i mogła z dumą zapraszać koleżanki. Bardzo modnie i stylowo wyglądają białe meble wyposażone w duże uchwyty, a przebojowa nastolatka na pewno doceni sprzęty biało-szare z czerwonym detalem i szarą wstawką z napisami, Elementem każdego zestawu i niezbędnym meblem w pokoju nastolatki jest biurko dziecięce. Dobrze dobrane powinno być wygodne, mieć miejsce do przechowywania oraz spełniać oczekiwania dziewczyny, która na pewno spędzi przy nim w roku szkolnym dużo czasu.
Te same kryteria warto spełnić, aranżując pokój młodzieżowy dla chłopaka. Meble z jednej kolekcji dobrze współgrają ze sobą i wprowadzają do pokoju młodego człowieka ład i harmonię. Ważne, by oryginalne wzory oraz inne elementy wystroju wnętrza, poza meblowaniem, wyróżniały pokój dziecka i wpisywały się w jego charakter. Warto dużo rozmawiać z dzieckiem i pozwolić mu na podejmowanie samodzielnych decyzji, by czuło, że ma bezpośredni wpływ na to, jak wygląda jego własny pokój młodzieżowy. Dla chłopaka zaprojektowanie wnętrza to szansa na wyrażenie własnego „ja”. Może wpadnie mu w oko szare biurko z dostawianym kontenerem lub mebel z ozdobnymi napisami i niepowtarzalnymi skrzyniowymi uchwytami. Niezależnie od wybranego modelu, koniecznie należy dobrać odpowiednie krzesło, szczególnie gdy w domu mieszka zapalony gracz, który spędza przed komputerem długie godziny.
Remont w pokoju nastolatka? Nic trudnego, wystarczy dobrać odpowiednie i ergonomiczne meble, zaangażować dziecko w część prac i liczyć się z jego gustem. Efekt z pewnością zadowoli całą rodzinę.
Przykładowe biurka, regały i kontenerki do pokoju ucznia