Wybierz swój sklep

Zlokalizuj najbliższy sklep Agata w Twojej okolicy. Dzięki temu informacje o dostawie oraz dostępności produktów będą aktualne i dostosowane do Twojej lokalizacji.

powrót

Zwierzęce motywy - jak wkomponować je w aranżację?

Ten artykuł został opublikowany ponad rok temu

Dekoracje wnętrz często zaskakują nas kreatywnością projektantów i swoją różnorodnością. Urządzając własną przestrzeń zastanawiamy się, jaki motyw przewodni powinien zostać wprowadzony. Ci, którzy realizują w swoim życiu jakieś pasje, mają zdecydowanie ułatwione zadanie, podobnie jak miłośnicy natury i zwierząt, zwłaszcza że motywy zwierzęce w mieszkaniu czy domu są bardzo modne.

Miłośników zwierząt nie brakuje. Nie ma się więc co dziwić, że chcą oni otaczać się wizerunkami ulubionych czworonogów, motywami, które kojarzą się jednoznacznie z ulubionym zwierzęciem. I choć niektórzy mogą ciągle sądzić, że chcemy tu opowiedzieć o raczej niedobrze kojarzących się elementach dekoracyjnych, takich jak poroże jelenia przymocowane do ściany, to nic bardziej mylnego. Podpowiemy, jak wpleść motywy na ścianę i wzory zwierzęce w wystrój mieszkania.

Cętki, łuski i prążki

Te desenie są wszystkim doskonale znane, ale głównie kojarzą się z damską garderobą. Modne bluzki i żakiety typu „panterka”, kozaki z ekoskóry imitującej krokodylą skórę, a do tego torebki, portfele i rękawiczki. Na pierwszy rzut oka trudno sobie wyobrazić, jak wkomponować to w wystrój wnętrza.

Jednak wystarczy dobrze poszukać, a można znaleźć piękne i oryginalne tapety prezentujące właśnie motywy inspirowane skórą geparda czy umaszczeniem zebry. To bardzo wyraziste zdobienie ścian, dlatego trzeba uważać, aby nie przesadzić. W salonie czy pokoju dziennym warto umieścić tapety, motywy zwierzęce tylko na jednej ścianie. Będzie to bardzo mocny akcent, na którego tle można postawić jednobarwny narożnik lub sofę. Tapeta w motywy zwierzęce najczęściej sprawdza się jako tło dla narożników lub kompletów wypoczynkowych. Na jej tle bardzo dobrze też prezentują się komody i lustra, które dodatkowo optycznie powiększą przestrzeń.

Wzory zwierzęce coraz częściej wkraczają też do kuchni i łazienek. Kafle w cętki, płytki ceramiczne w czerwonym kolorze, o deseniu krokodylej skóry, wyglądają świetnie. Tu jednak też bardzo ważny jest umiar. Mała łazienka wyłożona w całości takimi płytkami zwyczajnie przytłoczy każdego i zamiast wspaniałego efektu wywoła wręcz nieprzyjemny obraz. Tak wyraziste w odbiorze kafle, podobnie jak tapety, kładzie się tylko na jednej ścianie, a wówczas dobry smak z łatwością zostaje zachowany.

Tekstylia i ich siła

Dekoracja mieszkania to także tekstylia. Miłośnicy zwierzaków mogą zdecydować się na dywany i narzuty na łóżka imitujące skórę zebry lub pantery. Wówczas warto pamiętać, że ściany powinny być jednokolorowe i nie warto łączyć wzorzystych tapet z bogatymi deseniami wykładzin podłogowych czy koców. Dywan ze wzorem w biało-czarne paski zebry będzie wyglądał dobrze w otoczeniu jednolitych ścian.

Poszewki na poduszki dekoracyjne to elementy, które można wkomponować w każde pomieszczenie. W młodzieżowych pokojach koty i psy na poduszkach pięknie dekorują pomieszczenie. W dziecięcym królestwie aż się prosi o piękną żyrafę czy naprawdę urzekającego słonia. Dorośli mogą mieć w swoim otoczeniu wizerunek wilka czy lisa.

Trzeba też pamiętać, że nic tak nie zdobi pokoju wieczorem, jak piękna pościel właśnie w ulubione wzory. To szczególnie kochają maluchy, więc pościel w kolorowe renifery czy puszyste kotki z pewnością sprawi im wielką frajdę.



Przykładowe dekoracje z motywem zwierzęcym