Niska witryna to modna i stylowa alternatywa dla tradycyjnego wysokiego modelu. Ten mebel z powodzeniem uzupełni każde wnętrze – od jadalni, przez sypialnię, na salonie kończąc. Podpowiadamy, jak wybrać właściwy model i inspirujemy do eksplorowania meblowego świata.
Niskie witryny dostosowane do Twoich potrzeb
Wysokie meble kojarzą się z praktycznością i funkcjonalnością – w końcu są w stanie pomieścić naprawdę wiele. Jednak mają dużą wadę: potrafią bardzo przytłoczyć pomieszczenie, zwłaszcza nieduże. Nie nadają się także do pomieszczeń pod skosami i czasem po prostu nie pasują do subtelnych projektów. Doskonałą alternatywą są warianty o mniejszej wysokości.
Niska witryna do salonu urządzonego na poddaszu naje się perfekcyjnie, ale odnajdzie się również w pokoju młodzieżowym czy w przedpokoju. Może stanąć u boku
szafki RTV w salonie czy komody w jadalni. Zapewni miejsce do przechowywania i uatrakcyjni aranżację. Przeszklona niska witryna w interesujący sposób wyeksponuje Twoje ulubione przedmioty, a model z frontem z plecionki nada wnętrzu modny sznyt. A to nie jedyne warianty, które masz do wyboru!
Jakie są zalety niskiej witryny?
Niskie
witryny są dostępne w wielu odsłonach, więc łatwo wybierzesz model, który idealnie wkomponuje się w urządzane przez Ciebie wnętrze. Dzięki temu, że mebel jest niższy, „uwalnia” miejsce na ścianie. Wystarczy dosłownie kilka elementów, by z nudnej, pustej ściany zrobić interesujący kącik: z witryną,
obrazem i paroma roślinami.
Niskie witryny z reguły są mniej masywne i wizualnie lżejsze, dlatego mogą sprawić, że mały pokój będzie się wydawał bardziej przestronny i uporządkowany. Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej przestrzeni do przechowywania, możesz zawiesić nad niską witryną półkę lub zamykaną szafkę.
Czym należy kierować się, wybierając niską witrynę?
Tak jak w przypadku innych mebli, kupując niską witrynę, należy pamiętać o stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Znaczenie mają przede wszystkim: kolor ścian i dodatków, forma mebli i innych elementów pomieszczenia, wielkość pomieszczenia. Podpowiadamy, że biała niska witryna sprawdzi się niemal wszędzie i nie przytłoczy wizualnie aranżacji. Z kolei czarna niska witryna może stać się kontrapunktem w prostym wnętrzu i grać pierwsze skrzypce w stonowanym projekcie. Wybierając idealny wariant, warto zwrócić uwagę na detale: uchwyty, nóżki, zawiasy, dekory, ryflowania – wszystko to wpływa na prezencję mebla.